پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان یزد

مدیرکل آموزش و پرورش : مشارکت و همراهی سایر دستگاهها با آموزش و پرورش یک ضرورت است

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان درسال 95 به ریاست استانداریزد و سایر اعضا و با شرکت فرهنگیان عضو شورای اسلامی شهر شهرستانها و مناطق استان درسالن اندیشه استانداری یزد برگزارشد .

بررسی تعامل و مشارکت شورای شهر با آموزش و پرورش ، نحوه مشارکت آموزش و پرورش در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 ، ارائه گزارش اجرای طرح معین  و علوی در شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد از مهمترین مباحث این نشست بود.

درابتدای این جلسه مدیرکل آموزش و پرورش گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای پروژه مهر 95 را ارائه کرد و گفت : امیدواریم با تمهید این مقدمات ، زمینه بازگشائی مدارس و آغاز هرچه باشکوهتر سال تحصیلی 96-95 فراهم آوریم.

"احمد شیرزاد " از ورود اولین گروه از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان به مدارس همزمان با مهرماه امسال خبرداد و افزود : 380 نفراز معلمان فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان ، امسال در مدارس ابتدائی استان آغاز به کار خواهند کرد.

"شیرزاد " خاطرنشان کرد خوشبختانه امسال آموزش و پرورش استان از نظر نیروی انسانی در مقطع ابتدائی مشکل خاصی ندارد ولی مشکلات فضای آموزشی همچنان پابرجاست .

دبیر شورای آموزش و پرورش استان به عدم تحقق ماده 18 قانون شوراها درخصوص تعهد انبوه سازان به ساخت مدرسه در مجتمع های مسکونی اشاره کرد و گفت : در مجتمع های مسکونی حق آموزش و پرورش ادا نشده است .

وی مشارکت و همراهی سایر دستگاهها با آموزش و پرورش را یک ضرورت خواند و از اعضای فرهنگی شوراهای اسلامی شهر خواست زمینه مشارکت هرچه بیشتر سایر دستگاهها با آموزش و پرورش را فراهم نمایند تا امسال نیز مدارس با آمادگی کامل پذیرای دانش آموزان باشند .

درادامه این مراسم دکتر نصیرزاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به تشریح اهمیت سرشماری عمومی نفوس مسکن پرداخت و زمینه های مشارکت آموزش و پرورش و فرهنگیان را در اجرای این سرشماری برشمرد .

سپس چند تن از فرهنگیان عضو شورای اسلامی شهر شهرستانهای استان به ارائه دیدگاهها و پیشنهادات خود در نحوه مشارکت شورا و آموزش و پرورش پرداختند .

ارائه گزارش مدیرعامل شرکت تعاونی آموزشی فرهنگیان یزد از اجرای طرح علوی درحمایت از دانش آموزان مستعد ولازم التوجه و اجرای طرح معین درحمایت از دانش آموزان یتیم و یا مبتلا به بیماری صعب العلاج در مدارس دولتی و اهدای لوح تقدیراستاندار در تجلیل از این اقدام خداپسندانه از دیگر برنامه ها ی این نشست بود .

گفتنی است قریب 150 نفراز فرهنگیان استان ، عضو شورای اسلامی شهر و روستاهای استان هستند که پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش با حضور نزدیک به 40 نفراز فرهنگیان عضو شورای اسلامی شهرهای استان برگزارگردید.

 

آدرس کوتاه: